L a n g e m a a l u g u

Langeproon-Enno-Milvi
Langemaa veinimaja ajalugu ulatub tagasi 1959. aastasse, kui Enno-Jakob Langeproon ja Milvi Valentin abiellusid ning kolisid Eesti põhjarannikult Lõuna-Eestisse Tihemetsa.
 

Töötades Tihemetsa Sovhoostehnikumis õppejõududena, rajasid 1986. aastal koos poegade Peebu ja Priiduga unistuste maamaja, mis valmis Milvi 50. juubeliks.

Maja ümber istutati esimene õunaaed, mille saagist hakati valmistama koduseid õunamahlu.

Sellest väiksest algatusest kasvas välja Langemaa veinimaja, mille pere traditsioonidest kantud veinitootmine on jätkunud läbi põlvkondade.

Meie lugu

K u i d a s s e e k õ i k a l g a s

Langeproon-Enno-Milvi
Langemaa-majaehitus
meie inimesed

S a a m e t u t t a v a k s

Eestiaegse ärimehe ja portselanitööstuse rajaja Nikolai Langebrauni (hilisem eestistatud nimi oli Langeproon) suguvõsa juured ulatuvad Tihemetsas asuvale Langemaale, nagu selgus peretütar Pille-Riin Langeprooni koostatud suguvõsa uuringust. 

Ettevõtlikkus on perekonnas edasi kandunud põlvkonniti. Tihemetsa majapidamist ümbritsevad kaunid õuna- ja marjaaiad, mille rikkalik saak muudetakse naturaalseteks mahladeks ja veinideks, andes väärtust nii tootele kui ka Tihemetsa piirkonnale. Pärast isa lahkumist seisis pere olulise otsuse ees – kuidas jätkata? Perepoeg Priit leidis, et istanduse laiendamine on loogiline järgmine samm, et viia Langemaa tootmine uude etappi ja hoida perekonna pärand elavana.

Langemaa-perenaine

Kaija Valk

Veinimaja perenaine

Kaija personaalne lähenemine muudab iga külastuse eriliseks, pakkudes sooja vastuvõttu ja professionaalset teenindust.

Lisaks klientidega suhtlemisele korraldab ta meeldejäävaid veiniüritusi, kus traditsioonilised maitseelamused saavad alati uue, põneva varjundi.

Tema kirg on luua unikaalseid veinikokteile ja mahlamokteile, mis toovad Langemaa veinide ja kodumaiste mahlade parimad omadused esile.

Langemaa-peremees

Priit Langeproon

Veinimeister ja veinimaja peremees

Priit on kirglik ja pühendunud veinimeister, kes on käinud teadmisi omandamas ja kogemusi jagamas erinevates Itaalia ja Prantsusmaa veinimõisates. Tema ehitusinseneri haridus võimaldab ühendada tehnilise taibu ja loomingulise lähenemise, et luua kaasaegseid tehnoloogiaid kasutades naturaalseid ja maitserikkaid veine, mida vajadusel veel ka tammevaadis laagerdada.

Langemaa veinid on leidnud tunnustust erinevatel veinikonkurssidel nii kodumaal kui ka kaugemal.

Verstapostid

R o h k e m k u i k u u s a a s t a k ü m m e t a j a l u g u

1959

Langemaa algus

Enno ja Milvi Langeproon abiellusid ja kolisid elama Tihemetsa, Lõuna-Eestisse.

1984-1986

Maakodu ehitamine

Milvi 50-juubeliks sai valmis unistuste kodu ja maja juurde istutati esimene õunaaed.

2015

Tootmishoone rajamine

See samm tähistas laienemise plaane ja uute võimaluste loomist.

2016

Istutati uued sordid

Alustati uute puuvilja- ja marjaistanduste rajamist, kus tänapäeval kannab saaki mitu tuhat mustasõstra ja ebaküdoonia põõsast, mustarooniad ning pool tuhat mahlaõunapuud.

2017

Langemaa käsitööveinid

Registreeriti Langemaa ettevõte ja koduveinist sai ametlikult käsitöövein.

2018

Uued tehnoloogiad

Valmivad naturaalsed käsitöökvaliteediga mahlad ja veinid – Moodne Klassika! 

meie tulevik

J ä r e l t u l e v a d p õ l v k o n n a d

Hoiame loodust

J ä t k u s u u t l i k u s

Langemaa-ebakudooniad

Kuna oleme osa põllumajandustööstusest, sõltume täielikult meid ümbritsevast keskkonnast, nii nagu ka keskkond sõltub meist.

Seetõttu kasvatame oma toodangut orgaaniliselt ja keskkonna sõbralikult. Viimastel aastatel oleme Langemaa veinimaja süsiniku jalajälge pidevalt vähendanud ja meie veinitootmise protsessid on kooskõlas jätkusuutlikkuse põhimõtetega.

Langemaa-vaade-droonilt
Langemaa-ebakudooniad

Kuna oleme osa põllumajandustööstusest, sõltume täielikult meid ümbritsevast keskkonnast, nii nagu ka keskkond sõltub meist.

Seetõttu kasvatame oma toodangut orgaaniliselt ja keskkonna sõbralikult. Viimastel aastatel oleme Langemaa veinimaja süsiniku jalajälge pidevalt vähendanud ja meie veinitootmise protsessid on kooskõlas jätkusuutlikkuse põhimõtetega.